« Novější zprávy celkem příspěvků: 134
vypisuji: 41 - 50
Starší zprávy »

26/10/09 (07:54) Jana
Mojmíre, dvě češtiny na jednom počítači jdou, jednu nastavíš jako výchozí a na druhou přepínáš jako když přepínáš třeba z češtiny na angličtinu. ale řekla bych že nejlepší je mít dva uživatelské profily a na každém to mít jinak
14/07/09 (00:43) mojmír
Otec (83) měl kdysi 2 roky v zahraničí anglický psací stroj a tak si zvykl na QWERTY, že ho vyžaduje i na PC. Já píši všemi desti a musím mít na stejném počítači QWERTZ, 2 češtiny mi tam dát nešly, vyřešil jsem to bez nějakého prográmku, přidal jsem klávesnici ZULU a rozložení kláves jsem dal české QWERTY. Já píši na klávesnici CS a on na klávesnici ZULU a oba jsme spokojeni.
10/07/09 (22:54) buh
ahoj, diky za návod na qwerty ceskou klavesnici, usetri mi to spoustu casu a nervu:-)
30/05/09 (20:42) Miloš
To je opravdu závažný problém, navrhuji sepsat petici do Evropského parlamentu.
30/05/09 (12:35) Pavel Dvořák
to> Josef
Ano takový software existuje. Jmenuje se Microsoft Keyboard Layout Creator a je to freeware, je tedy volně ke stažení na netu, nebo přímo na stránkách Microsoftu.
30/05/09 (12:33) josef
Existuje nějaký software, který umí po stisku určité klávesy vygenerovat i klávesu jinou (nebo pouze tu jinou) ?? např. stisknu P , ale napíše se P a M , nebo třeba jen to M?
děkuji moc za pomoc.
18/04/09 (16:44) Tomáš Neugebauer
Pro Slavo:
Váš nápad sleduje pouze cíl, avšak nevyhodnotil jste cestu k němu. Čistě teoreticky by to asi bylo možné, avšak bylo by to značně náročné, neboť navrhujete nelogický postup - vygenerovat znak, vymazat jej, vygenerovat nový a vygenerovat soutisk vymazaného a nového znaku. V důsledku toho by se výrazně zpomalilo generování psaní a vyžádalo by si to zásadní změnu v logice psaní. Tedy celá řada negativ proti pouhému jednomu pozitivu. Takže se nejedná o lepší způsob.

Jen pro upřesnění, pokud klávesa bude plnit funkci Backspace, nejedná se již o mrtvou klávesu, neboť provádí pohyb kurzoru.
17/04/09 (00:41) Slavo
Měl jsem na mysli:
"Stačilo by softwarové vytvoření "zpětně mrtvých kláves" - tedy kláves, po kterých stisknutí by systém doplnil interpunkci do předchozího písmena.
---
Co takhle způsob:
Klávesnice má buffer, pamatuje si poslední klávesu, po stisknutí "zpětně mrtvé klávesy" pošle sérii: backspace, kompoziční znak (obsah bufferu + intepunkce)
17/04/09 (00:31) Slavo
Pro odpověď Tomáše Neugebauera na lake
Nemyslím, že je to úplně tak.
Stačili by pouze pro interpunkci "zpětně mrtvé", po kterých software doplnil předchozí znaky o danou interpunkci.
(samozřejmě to není v současnosti standardní řešení a asi to není ani triviální uskutečnit, pravděpodobně by to vyžadovalo zásah do operačních systémů, ne pouze "standardní" definiční soubor klávesnice)
(Možná něco jako systémy pro psaní asijských (Čínština tradiční, Čínština zjednodušená, Japonština, Korejština) písem)
27/03/09 (09:07) Martin Velek
Pokud jsem pochopil správně, tak je to většinou požadavek lidí, kteří se nikdy neučili psát všemi deseti na české klávesnici nebo jsou zvyklí většinou psát na anglické či datlovníci. Pokud umíte psát všemi deseti, máte v mozku mapovány slova na pohyby prstů. Mám obchodní školu a současně se živím jako programátor a musím říci, že bych uvítal spíše, aby anglická klávesnice byla QWERTZ. Měli byste zaměřit aktivitu na školství. Pro tvůrce operačního systému(MS) budou vždy zajímavější masy než praktičnost.

Přidejte názor:

Jméno:
Email:
Vzkaz:
   
 
Česká klávesnice, změna pozic písmen Z a Y
Uživatel:
Nepřihlášen
Přihlásit se »


Anketa:
Změna pozice Z a Y na české klávesnici oproti anglické: Hlasovalo 4762 lidí.


Mejling list:
Chci se dozvědět aktuální novinky ohledně změny pozice kláves Z a Y
(max. 1x měsíčně)

Zde zadejte Váš email

Česká klávesnice, změna pozic písmen Z a Y