« Novější zprávy celkem příspěvků: 124
vypisuji: 41 - 50
Starší zprávy »

19/03/09 (14:24) Pavel
to: Tlolka / zkuste otestovat Váš počítač nějakým jiným antivirem. Třeba Nod32 od www.eset.cz, ve zkušební verzi.
19/03/09 (13:20) Tlolka
Zjistil jsem, že klávesnice Ctech nepíše háčky a čárky nad písmeny pouze na mém PC na jiném PC problém nenastává a údajně příčinou je trojan. Na mém PC mám nainstalován F- Secure Profi Antivirus a ten nedetekuje žádný vírový problém. Prosím o radu jak řešit problém klávesnice.
13/03/09 (11:30) Tlolka
Pavle, díky za radu. Prosím o návrh, který ovladač mám nainstalovat.
11/03/09 (13:08) Pavel
to: Tlolka / chce to novou klavesnici :), nebo alespon novej ovladac :)
11/03/09 (12:03) Tlolka
Mám klávesnici itech, nějaký čas fungovala bezproblémově až nyní nelze psát háčky a čárky nad písmeny. Samostatné háčky i čárky lze napsat. Prosím o radu jak na to.
22/02/09 (19:23) Tomáš Neugebauer
pro lake:
Samozřejmě, že to není nesmyslný pozůstatek z doby tzv. mechanických (správně ručních) psacích strojů, ale nutnost umožnit psát na klávesnici český text. Samostatné znaky ˇ a ´ jsou na mrtvé klávese po jejímž stisknutí nenásleduje posun kurzoru. Kdyby měl být splněn váš požadavek, bylo by nutné mít možnost generovat znaky d, t, n atd. kromě běžného způsobu i ve funkci mrtvé klávesy, což je prakticky nemožné a zásadně zpomalující psaní. Dalším důvodem proč je to nemožné by bylo další odlišení českého národního standardu od ostatních národních standardů rozložení kláves. Prostě současní postup psaní je NUTNOSTÍ.
22/02/09 (06:12) lake
Velkým problémem je sázení diakritiky u písmen, která nejsou na č. klávesnici přístupná přímo (ď, Ť, Ů) atd. Přepínač pro diakritiku se musí zadat PŘED příslušným písmenem, což je spíše intelektuálním trýzněním mozku, protože při psaní rukou je tomu přesně opačně: diakritika se dopisuje dodatečně nad napsané písmeno. Je to samozřejmě nesmyslný pozůstatek z doby mechanických psacích strojů, ale proč to takto zůstalo na počítačové klávesnici?
18/01/09 (21:42) mirek
čus...nevíte někdo jak by se dal napsat apostrof na klávesnici z tohoto webu? Nehce se mi to stále přepínat na anglickou jen kvůli apostrofu ale na této klávesnici jsem to nenašel:( jinak je skvělá :-)
04/01/09 (20:59) Pavel
to: qwerty, jo jasne - zmena pozice Z a Y, tim je mysleno jako proste že se to prohazuje oproti anglické klávesnici - no a to je to co chceme zmenit - ;)
04/01/09 (16:31) qwerty
??? Anketa:
Změna pozice Z a Y na české klávesnici: ???

A zmena je chapana jako to ze musim prepinat, nebo ze to chcete zmenit? Ta otazka je hodne spatne polozena.

Přidejte názor:

Jméno:
Email:
Vzkaz:
   
 
Česká klávesnice, změna pozic písmen Z a Y
Uživatel:
Nepřihlášen
Přihlásit se »


Anketa:
Změna pozice Z a Y na české klávesnici oproti anglické: Hlasovalo 4468 lidí.


Mejling list:
Chci se dozvědět aktuální novinky ohledně změny pozice kláves Z a Y
(max. 1x měsíčně)

Zde zadejte Váš email

Česká klávesnice, změna pozic písmen Z a Y